Posted by on 10 grudnia 2020

Za nami kolejne spotkanie z cyklu katechetycznego, podczas którego przyglądamy się przykazaniom kościelnym. Temat spotkania brzmiał „Niezbędne minimum życia chrześcijańskiego” a prelegent, ojciec Leonard Bielecki, przybliżył nam drugie i trzecie przykazanie.

Mogliśmy dowiedzieć się, jak na przestrzeni lat zmieniało się myślenie o przystępowania do sakramentu pokuty i przystępowania do stołu Eucharystycznego oraz warunki życia, które czasem generowały takie a nie inne myślenie o korzystaniu z sakramentów. Chociaż Kościół nakłada na katolika obowiązek minimum życia sakramentami, to jednak naturalna praktyka pociąga człowieka wierzącego do częstszego spowiadania się niż raz w roku – jest to spowodowane duchowym rozwojem człowieka, który zamiera bez badania swojego sumienia.

Podobnie jest z przyjmowaniem komunii, czyli aktem zjednoczenia z Bogiem – jeżeli kogoś bardzo kochamy, to chcemy być jak najczęściej, jak najbliżej. Nie zabrakło również przestrzeni do zadawania pytań, ojciec jak zawsze chętnie rozwiewał nasze wątpliwości.

Posted in: Bez Kategorii
//